Close

Адреса: г. Харьків, пер. Лопанский, 6

АЛКОГОЛЬНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

алкогольная зависимость

Відмінною особливістю клініки сучасних форм алкогольної залежності є злоякісність та швидкість формування стрижневих складових алкогольної хвороби. Відбулася кардинальна патологічна еволюція у розвитку алкоголізму у бік різкого збільшення доз разового прийому алкоголю, наростання тяжкості патологічного потягу (тяги) до прийому алкоголю, обвального руйнування соматичних і неврологічних функцій людини, що п’є, деградацією особистості. Пандемічних масштабів досягла реальна поширеність юнацького, підліткового, жіночого та дорослого алкоголізму, набула характеру геноциду алкоголізація молоді, збільшилася смертність, обумовлена алкогольною залежністю.

лечение алкоголизма

 Діагноз алкогольної залежності ставиться на підставі наявності наступних симптомів :

  1. сильне бажання або почуття насильницької тяги до прийому алкоголю;
  2. порушена здатність контролювати прийом алкоголю, його дозу, вживання алкоголю у великих кількостях, безуспішні спроби скоротити або контролювати вживання алкоголю;
  3. стан абстиненції (похмілля), яке проявляється дратівливістю, нервозністю, слабкістю, загальною розбитістю, відсутністю апетиту, безсонням, депресією, дискомфортом у всьому тілі, коли тільки черговий прийом алкоголю полегшує стан і повертає апетит і сон, нормалізує настрій;
  4. значне підвищення дози алкоголю для досягнення ефектів сп’яніння;
  5. стан, коли заради прийому алкоголю ігнорують батьківські та материнські обов’язки, відмовляються від навчання, втрачають інтерес до роботи, творчості, самовдосконалення, через п’янок втрачаються солідні контракти, гонорари, безглуздо витрачаються гроші на спільні п’янки з випадковими знайомими та «друзями».

Три етапи успішного лікування алкоголізму:

  • I ЕТАП ЛІКУВАННЯ (обстеження та детоксикація). На першому етапі лікування проводиться виведення із запою та ліквідація похмільних явищ, усунення потягу до спиртного, зняття явищ дратівливості, запальності, порушень сну, відновлення повноцінної діяльності центральної нервової системи, серцево-судинної системи, печінки та шлунково-кишкового тракту.
  •  II ЕТАП ЛІКУВАННЯ (стабілізація). На другому етапі лікування за допомогою медикаментозної корекції та психотерапевтичного потенціювання проводиться курс стабілізації психічного, соматичного та неврологічного стану пацієнта, зміцнення його життєвих установок на тверезість (1-3 дні).
  •  III ЕТАП ЛІКУВАННЯ (блокування). Заключний етап протиалкогольного лікування передбачає лікувальну дію, спрямовану на остаточне, повне звільнення від алкогольної залежності, блокування тяги до спиртного (1 процедура).
лечение алкогольной зависимости

Це можуть бути: різні варіанти кодування (гіпнотичне, лазерне, медикаментозне), або мікрохірургічна операція-підшивка препаратів пролонгованої (тривалої) дії вітчизняного та імпортного виробництва, пролонгів класу «Вівітрол», «Еспераль», «Лідевін», «Дісульфірам» на тривалі терміни режиму тверезості, які дозволяють остаточно позбавити хворого від тяги до спиртного.

Записатися на прийом

×
Записатися на прийом:

×